Jak se můžu vrátit domů?

Zde je několik tipů, které vám pomůžou vrátit se zpátky do katolické církve:

1. Uvědomte si, že váš Nebeský Otec velmi touží, aby jste se vrátili.
Bez ohledu na to, co se stalo ve vašem životě, nebo jak dlouho jste byli pryč,vždycky se můžete vrátit zpátky do katolické církve. Ježíš chce, aby jste se vrátili! Stejně jako v příběhu o marnotratném synovi v Lukášovi 15. kapitole –  můžete si být jisti, že Nebeský Otec se bude velmi radovat v den, kdy se vrátíte domů do katolické církve… stejně tak vaši katoličtí bratři a sestry!
2. Jděte ke zpovědi.
Možná se cítíte obtěžkáni problémy, které se vyskytly v čase, kdy jste byli mimo církve. Ježíš vás chce osvobodit od vašeho břemena a nabízí vám uzdravení skrze svátost smíření. Podívejte se na časový rozvrh zpovědi ve vaší farnosti a využijte tuto svátost, která je tím nejlepším co vás může potkat na začátku vaší cesty domů.
3. Jděte na mši.
Vrátit se na mši je velmi vzrušující součást vaší cesty. Mnoho farností nabízí různé programy pro navrátilé katolíky. Nebojte se zatelefonovat do farnosti a zeptat se na někoho, kdo by byl ochoten se s vámi sejít a pomoct vám s vaším návratem.
4. Čtěte Bibli a Katechismus katolické církve.
Sv. Jeroným, jeden z nejvýznamějších církevních intelektuálů, jednou poznamenal: “Ignorovat Bibli je jako ignorovat Krista.” Jako katolíci bychom měli Bibli číst pravidelně. A pokud chcete poznávat a správně porozumět katolickému učení, jděte přímo ke zdroji: Katechismus vám velmi jasným, věrným a otevřeným způsobem vysvětlí katolickou víru.
5. Vězte, že na vaší cestě nejste sami.
Ubezpečujeme vás, že na vaší cestě hlednání a vracení se domů do katolické církve nejste sami. Věnujte pozornost svědectím jiných katolíků, kteří jednou byli ve vaši kůži! Podívejte se také na otázky a odpovědi v oblasti katolického učení, morálních otázek, manželství, nebo rozvodu.
Jsme vaše rodina. Chyběli jste nám. Vítejte doma!

Najděte farnost, kterou nazvete svým domovem

Pomoc při hledání fary ve Vašem okolí. MassTimes.org

Hledat